Jak skrócić czas wykonania tłumaczenia?

3 krokiSzybkość wykonania zlecenia to zaraz po cenie tłumaczenia najbardziej pożądany czynnik wpływający na zadowolenie naszych klientów. Choć niewielu z nich zdaje sobie z tego sprawę, klienci mają olbrzymi wpływ na skrócenie czasu wyceny tłumaczenia, a co za tym idzie na szybką realizację całego zlecenia. Doskonałym tego przykładem są tłumaczenia pisemne wszelkiego rodzaju, takie jak tłumaczenia prawnicze, techniczne czy medyczne.

Podążając śladami kilku prostych kroków, klient może natychmiast wpłynąć na całkowity czas realizacji zlecenia i znacznie skrócić czas wyceny tłumaczenia.

Krok 1 – otrzymanie niezbędnych informacji

Klient jest głównym aktorem inicjującym proces wyceny tłumaczenia pisemnego - stoi zawsze w centrum procesu, który zaczyna się, kiedy tłumacz otrzymuje zapytanie dotyczące kosztu i terminu realizacji zlecenia. Na tym etapie kluczowym elementem jest otrzymanie kompletu informacji, niezbędnych do wykonania rzetelnej wyceny. Uzyskanie jak największego spectrum informacji o potrzebach klienta na samym początku, automatycznie zmniejsza ilość późniejszych pytań mailowych, które tłumacz musi wysłać w celu doprecyzowania wyceny. Informacje takie jak: rodzaj tłumaczenia (tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia zwykłe), język tłumaczenia (tłumaczenia język angielski, tłumaczenia język niemiecki itp.), termin realizacji oraz dane kontaktowe to podstawowy zakres informacji niezbędnych do wyceny tłumaczenia. Kolejnym, nieodzownym elementem jest oczywiście plik z tekstem do tłumaczenia. Przed wysłaniem zapytania, należy koniecznie sprawdzić, czy załącznik z tekstem zaimportował się poprawnie oraz czy przesyłamy komplet załączników. Pliki niedotyczące np. tłumaczeń biznesowych, mogą być przesyłane do wyceny od razu w formie edytowalnej. Skraca to proces wyceny, ponieważ tłumacz nie wykonuje etapu konwersji przesłanego pliku, lecz od razu przechodzi do jego wyceny.

Krok 2 – potwierdzenie zlecenia i płatność

Po otrzymaniu wyceny, kluczowym czynnikiem skracającym czas realizacji tłumaczenia jest potwierdzenie zlecenia przez klienta oraz wykonanie płatności. Klienci, wraz z wyceną otrzymują dane konta bankowego do wykonania płatności za zlecenie. Nasi stali klienci cieszą się przywilejem dokonywania przelewów za tłumaczenia po odebraniu usługi. Natomiast nasi nowi klienci, proszeni są o wykonanie przelewu w momencie potwierdzenia zlecenia i odesłanie do nas potwierdzenia wykonanej płatności. Wykonanie przelewu i szybkie odesłanie potwierdzenia przelewu pozwala na natychmiastowe przekazanie tłumaczenia do realizacji. Warto o tym pamiętać: szybkie potwierdzenie zlecenia i płatność równa się szybkie przekazanie tłumaczenia do realizacji.

Krok 3 – Realizacja tłumaczenia

Ogromne znaczenie dla czasu wykonania tłumaczenia ma szybka informacja zwrotna od klienta. Pilny feedback od klienta, w postaci tak prostej czynności jak szybkie oddzwonienie może znacząco przyspieszyć wykonanie tłumaczenia. Wymiana informacji pomiędzy tłumaczem a zleceniodawcą wpływa nie tylko na czas, ale również na bardzo wysoką jakość tłumaczenia pisemnego. Klienci będąc w kontakcie z tłumaczem mogą uzyskać dodatkową synergię, przez udzielenie dodatkowych informacji na temat specyficznego, rzadkiego słownictwa w tekście źródłowym, które tłumacz może wykorzystać w celu wykonania transparentnego tłumaczenia.

Podsumowując, dzięki metodzie „trzech kroków” nie tylko nie stracimy cennego czasu, ale przede wszystkim możemy go zyskać, otrzymując tłumaczenie nawet przed oczekiwanym terminem realizacji!

Envelope Prześlij zapytanie o wycenę
Phone Zadzwoń do nas: +48 695 642 097